Ja Rule

1. září 2007 v 13:38
Ja Rule
Narozen: 29.března roku 1976 v Queensu, New York
Pravým jménem: Jeffery Atkins

Ja Rule se narodil v QUeensu ve čtvrti Hillis 29.března roku 1976. Vyrůstal ve světě drog a násilí. Když byl Ja vyhozen ze školy, rozhodnul se dát na dráhu hudebního průmyslu. Ze začátku byl známý hlavně díky Chris Blackovi aka Jody Mack, který byl člen Cash Money Click (nepleťte si to z Cash Money records). V roce 1998 se poprvé prosadil u Def Jam records, kde se ukázal po boku Jay-zho v písni "Can I get a..." a "Gangsta Shit" z dílny DJ Clue. Po prvním uspěchu ve světě hip hopu se dal na sólovou dráhu.

Ja vydává své první cd "Venni, Vetti, Vecci"
První placka, kterou Ja udělal spatřila světlo světa v roce 1999, bylo to první sólové cd a Ja se díky singlu "Holla Holla" (35-té místo v katerogii Hot 100) stává v 23 letech novou hip hopovou ikonou "thug rapu". Ja Rule měl zajímavý styl přirovnávaný k DMX a Ruff Ryder crew. V roce 2000 se připojil k Murder Inc. labelu (prodocent Irv Gotti), label spadá ještě pod větší společnost Def Jam. První cd mělo velký úspěch, a tak bylo jasné, že Ja bude pokračovat ve své tvorbě. Další počin vyšel v roce 2000. Cd se jmenovalo "Rule 3:36" a vyšlo již pod nahrávací společností Murder Inc. Irc Gotti se snažil Ja Rulův styl spojit s R&B a to se mu po
vedlo. Společně s Christinou Milian a Lil' Mo vytvořili tři hity: "Between Me And You" feat. Christina Milian (11-té místo), "Put It On Me" feat. Lil' Mo (11-té místo) a "I Cry" (40-té místo) opět s Lil' Mo. Písně obletěli hitparády a umístili se na docela slušných místech. Cd Rule 3:36 určilo jakou cestou se Ja dal.

Ja Rule ve filmu
Ja se prosadil i ve světě filmu. Jeho první filmový úspěch byl ve snímku "Turn It Up". Ve stejném roce se po boku Eminema ukázal v parodii "Da Hip Hop Witch" (parodie na Záhadu Blair Witch). V roce 2001 si zahrál malou roli ve filmu "The Fast and the Furious" po boku Vin Diesela. Největší filmový úspěch Ja zaznamenal rolí ve snímku "Half Past Dead", kde si zahrál po boku Stevena Seagala.
K tomuto filmu bych napsal krátký obsah:
Píše sa rok 2002 a kalifornské úřady se rozhodli znovu otevřít nejslavnější věznici všech dob - Alcatraz. Bývalý vězeňský úředník Donny (Morris Chestnut), ktérý se vydal na cestu zločinu, plánuje s pomocí speciálního komanda proniknout do zmodernizované věznice a zjistit, kam ukryl zlato v hodnote 200 miliónů dolarů trestanec Lester, odsouzený na trest smrti. Vězeň Nick Frazier (Ja Rule) musí pomoci tajnému agentovi FBI Saschovi Petrosevitchovi (Steven Seagal) sjednotit ostatní vězně, aby se spoločně pokusili zastavit Donnyho a jeho komando dřív, než se mu podaří zabít soudce nejvyššího soudu USA, který je v souvislosti s blížící se Lestrovou popravou přítomný ve věznici.

Ja Rule vydává své třetí cd "Pain Is Love"
Fanoušci se ještě nestačili vzpamatovat a Ja vydává ve stejný rok další placku. Album nese název "Pain Is Love" a je pojato ve stejném stylu jako to předchozí, ovšem nese větší úspěch. Je to zejména zásluhou písní "I'm Real" feat. Jennifer Lopez. Remix písničky obsadil první příčku v kategorii Hot 100. Mezi další pecky patří "Livin It Up (Do I Do)" feat. Case, Stevie Wonder (6-té místo v kategorii Hot 100), "Always On Time" feat. Ashanti (1-ní místo), "Ain't It Funny [Murder Remix]"Feat. Jennifer Lopez & Caddillac Tah (1-ní místo). Všechny písničky měli velký úspěch u posluchačů a Ja se stává jedním z nejžádenějších raperů.
V roce 2002 se k Murder Inc. přidal Bobby Brown. Ja Rule Browna využil a společně vytvořili novou pecku "Thug Lovin" (42-hé místo v hategorii Hot 100). Tento song se objevil na dalším Ja Rulově albu "The Last Temptation", které vyslo v roce 2003 a Brown se díky novému singlu dostal zpět na scénu. Další singl z alba "Mesmerize" měl stejný úspěch jako píseň "Always On Time" z předešlého cd. I v této písni hostovala a zpívala vokály R&B zpěvačka Ashanti. Song "Mesmerize" ihned obsadil hitparády MTV a VH1. V hitparádě Billboard s kategorii Hot 100 obsadil druhou příčku. Za zmínku stojí i další písně jako: "The Pledge" feat. Nas, Ashanti a "Murder Reigns". Tento song byl považován za velký hit, ale bohužel tomu tak nebylo, protože byl odepřen za nekontrovertní název. MTV a další hudební stanice, hráli píseň pod cenzurovaným názvem "The Reign".
V listopadu 2003 zaznamenává Ja Rule další úspěch. Tentokrát s písní "Clap Back" na albu "Blood In My Eye". Píseň je směřovaná na rapera 50Centa, který se do Ja Rula začal navážet. Píše se 9.listopad roku 2004 a Ja připravuje jeho další album "R.U.L.E". Objevují se zde New Yorští rapeří Fat Joe a Jadakiss a společně s Ja Rulem vytvoří píseň "New YORK". Největší pecka na této placce je song "Wonderful" feat. R.Kelly a Ashanti. Obsadila první místo v UK Single Chart a páté místo v Billboard Hot 100.
Rok 2005 byl pro Ja Rula pojat ve filmovém duchu. Ja si zahrál docela zajímavou roli ve filmu "Assault on Precinct 13 (Přepadeni 13-tého okrsku)".
Obsah filmu:
Je Silvestr 2004 a na chátrající policejní stanici je přivezena skupinka vězňů. Mezi nimi je i nechvalně známý mafián a především nepohodlný svědek Marion Bishop (Laurence Fishbourne). Budovu 13. okrsku napadnou jeho bývalí parťáci, aby zabili Bishopa a s ním všechny ostatní. Pokud chtějí přežít, musí se strážci zákona spojit s vězni a pod vedením policisty Roenicka (Ethan Hawke) společně bojovat.
V prosinci 2005 Ja Rule vydává album "Exodus Greatest Hits". Placka obsahuje největší Ja Rulovi hity.

Spor mezi Ja Rulem a 50Centem (Převzato od autora: BC-Mike)
Ještě předtím, než se upsal 50 Cent na label Dr. Dre a Eminema - Shady/Aftermath Records, byl ještě zapletený v mnoho diskutovaném sporu mezi Ja Rulem a jeho labelem Murder Inc. Records. Důvod sporu doteď zůstává záhadou. Jejich problémy pravděpodobně začaly již v době, kdy 50 Centův kamarád ukradl Ja Rulovy cennosti a Ja Rule a celá Murder Inc začali za to začínající nadějnou hvězdu 50 Centa urážet ve svých videoklipech. Jejich nepřátelství se ještě více zesílilo, když 50 Cent vydal svůj ohnivý, ale pod úrovňový diss track "Life's On The Line" a celá tato záležitost vyústila ve dvě obrovské konfrontace obou rapperů. Prví potyčka začala, když Ja Rule a za přispění jeho crew přepadli 50 Centa a zmlátili ho. 50 Centovi se ale ještě podařilo Ja Rulovy servat jeho řetěz z krku. Druhá konfrontace nastala v New Yorkském studiu, kde rapper Black Child (člen Murder Inc.) pobodal 50 Centa. Black Child tvrdil, že 50ty sahal během souboje po pistoli.
Nehledě na fyzickou odezvu, si 50 Cent vytvořil na rivalitě svoji hudební kariéru a vydal mnoho mixtape-ů, kde se vysmívá, ztrapňuje a uráží Ja Rula a Murder Inc. Těsně před vydáním jeho "Get Rich Or Die Tryin'" zase Murder Inc. začíná se svojí kampaní proti 50 Centovi (také ho pomlouvají a srážejí jeho dílo).
Později na internetu začal kolovat dokument, kde 50 Cent vyplnil žádost o ochranu proti labelu CEO, Irvu Gotti (Hip-hopový a R&B producent) a rapperovi Black Child. Tento dokument pomohl mnoha lidem podpořit domněnku, že je 50 Cent práskač a policejní informátor. Ačkoli 50 Cent zažehnal pomluvy, jeho špatná publicita se stala nástrojem pro sjednocení různých rapperů , kteří začali všemi způsoby bojovat proti 50 Centovi a jeho kolektivu G-Unit. Při vyšetřování New Yorští právníci zjistili, že ochrana 50 Centa byla podepsána bez jeho přítomnosti přímo soudcem. Tento postup je v New Yorku běžný pro oběti mnohonásobného útoku, když jsou jejich útočníci propuštěni z vězení na svobodu.
Rivalita dosáhla dalšího bodu varu, když 50 Cent vydal své druhé "Battle rap album" nazvané "Back Down". Track "50" za svůj urážlivý a vysmívající postoj vůči Ja Rulovi a jeho labelu, vyprovokovala Murder Inc. také k akci. Jako odpověď Black Child a další rapper z Murder Inc. Cadillac Tah, vydávají své vlastní mixtape dissy. Nicméně Ja Rule zůstává v klidu. 50 Cent ale neustává a vydává další track "Realest Killas", podporovaný Tupacem, který adresuje na Ja Rulovu snahu napodobovat tohoto již dnes zavražděného rappera. Toto již konečně donutilo Ja Rula, aby odpověděl. Ihned vypouští songy "War is On", "Guess Who Shot Ya" a "Loose Change". Toto vše dovršil vydáním alba "Blood In My Eye", které je vlastně odpověď na 50 Centovo dissové album.
Ja Rule se nakonec pokusil ukončit své nepřátelství a 50 Centa při televizním rozhovoru s ministrem Louisem Farrakhanem, avšak pokus o mír se nezdařil, jelikož rozhovor byl naplánovaný pouze den před vydáním alba "Blood In My Eye". Následkem toho většina fanoušku odsoudila tento rozhovor, jako nestydatou reklamní akci.
Ja Rule měl také malý konflikt s 50tyho kamarádem, Eminemem. Urazil totiž v jedné z písní jeho ex-manželku a jeho dceru. Eminem mu na to odpověděl mixtapem od Dje Kay Slay, ve freestylové spolupráci s 50 Centem a Bustou Rhymesem. Tato píseň byla zparodiovaná verze Tupacovi písně "Hail Mary". I když v této události padli mezi nimi nepěkná slova, veřejnost nebrala tento spor nijak důležitý mezi vztahem 50 Centa a Ja Rula. Spíše to brali jako nesmyslnou hádku, protože Eminem a Ja Rule byli vždy kamarádi, předtím než je objevil 50 Cent. Od té doby 50 Cent prodal milióny kopii svého dalšího alba "The Massacre". Je ale kritizován mnoha lidmi za jeho úroveň, která se zdá mnohem horší než na jeho albu "Get Rich or Die Trying".
Ja Rule zase vydal album "R.U.L.E", které se stalo velice úspěšné díky známému singlu "New York, New York", kde se jako hosté představili Jadakiss a Fat Joe. Zajímavé na tomto singlu je, že po jeho odvysílaní 50 Cent začal spor s oběma hostujícími hvězdami. Když Eminem vypustil "Toy Soldiers", Ja Rule prohlasil, že už je z těch všech sporů unavený a vydal album se svými nejlepšími hity "Exodus".

Filmography:
 1. Back Stage
 2. Turn It Up
 3. Da Hip Hop Witch
 4. The Fast and The Furious
 5. Half Past Dead
 6. Assault on Precinct 13
Discography:

 1. Venni Vetti Vecci (1999) - 1x platinový prodáno 1 688 000 kopií
 2. Rule 3:36 (2000) - 3x platinový prodáno 3 645 000 kopií
 3. Pain Is Love (2001) - 3x platinové prodáno 3 250 000 kopií
 4. Last Temptation (2002) - 1x platinové prodáno 1 875 000 kopií
 5. Blood In My Eye (2003) - Gold album prodáno 600 000 kopií
 6. R.U.L.E (2004) - Gold album prodáno 800 000 kopií
7. Exodus Greatest Hits (2005)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama